Існують різноманітні міфи про систему теплої підлоги в мережі Інтернет, з якими зіштовхується майже кожний замовник.
«Система теплої підлоги не справляється з опаленням, все рівно потрібні радіатори» чи «тепла підлога потрібна тільки для комфорту і все рівно потрібні радіатори». При сучасних технологіях будівництва (ефективні утеплювачі, енергозберігаючі вікна, вентиляція) тепловтрати будинку зазвичай у середньому становлять до 40-50 Ватт\м2 опалювального метражу при -22 градусах зовнішнього повітря. Тепла підлога у більшості випадків може забезпечити до 70-80 Ватт теплозніму з метра квадратного. Тобто забезпечити з запасом покриття теплом навіть при -22 на вулиці за вікном. Існують приміщення, у яких даної системи не вистачає, ал це скоріше виключення, ніж правило. Правильне проектування вирішує цю задачу.
«Теплу підлогу не можна робити у спальні». Існує думка, що ніби виникає «перегрів голови». Максимальна температура поверхні водяної теплої підлоги для житлових приміщень складає 26 градусів, відповідно до нормативів. Для нежитлових приміщень з тимчасовим перебуванням (санітарні вузли, басейни) допускається до 29 градусів. Навіть при великому бажанні неможливо «перегріти» повітря чи меблі у приміщенні. Просто варто встановити у спальні комфортну температуру для сну, яка складає 18-20 градусів.
«Неможна розташовувати систему теплої підлоги під меблями, вона зіпсується». Цей міф ще існує з часів, коли на ринку була представлена лише електрична тепла підлога, котра сильно розігрівалася і її застосовування було можливим лише під плитку. Повертаючись до аргументу температури поверхні теплої підлоги, то вона складає 26-27 градусів максимально у найхолодніший день зими. Чи можуть зіпсуватися меблі від 27 градусів? Відповідь очевидна.
«Тепла підлога здіймає пил більше, ніж радіатори». Для того щоб відповісти на це питання, варто зрозуміти, як йде циркуляція гарячого повітря (30-40 градусів) від радіаторів. Тепле повітря від радіаторів йде угору, а потім повітря холоне і «підтягується під радіатор». І відразу стає зрозумілим, від чого циркуляція пилу більша: від радіатора, чи теплої підлоги.