Водяна тепла підлога: технологія, розрахунок, міфи

ЩО ЯВЛЯЄ СОБОЮ ТЕПЛА ПІДЛОГА ?

водяной теплый пол в ванной комнате

Водяна тепла підлога – це прихована поверхнева опалювальна система, яка має велику кількість переваг перед іншими опалювальними системами ( радіатори, конвектори). Тепла підлога вважається універсальною та широко вживаною, як на  промислових об’єктах, так і побутових. Дану систему можна використовувати  у якості основної чи додатку до вже існуючих радіаторів. Тепла підлога можлива практично у будь-яких приміщеннях. Замовити установку чи купити водяну теплу підлогу Ви можете за телефоном, вказаному на нашому порталі. Окрім того, що дана система комфортна та ефективна, вона ще й досить вигідна.

Принцип дії водяної теплої підлоги полягає у циркуляції теплоносія у системі труб у стяжці на підлозі. Тепло від теплоносія передається поверхні підлоги, а потім у навколишнє середовище у приміщенні. У результаті Ви отримуєте опалювальну систему, яка дорівнює площі кімнати. Поверхня підлоги прогрівається до 26 градусів, тепло направляється вверх,  з кожним метром холонучи приблизно на 1 градус

ЗАСТОСУВАННЯ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Де можна змонтувати теплу підлогу

  • Міська квартира – при реалізації автономного опалення квартири. Наприклад, із застосуванням теплового насосу повітря вода Thermia iTec. Ми допоможемо організувати систему, не відрізуючи її від центрального опалення і не порушуючи гідравлічну схему опалення багатоквартирного будинку. Наприклад, можна застосувати пластинчатий теплообмінник і використовувати центральне опалення тільки, як резерв. При цьому управління буде реалізовано автоматикою теплового насосу. Даний вид може бути реалізований тільки при умові двотрубної системи розводки опалення у нових будинках.
  • Заміський котедж  – це більша частина наших об’єктів, які ми реалізували у комплексі. Ми встановлюємо тепловий насос разом з системою опалення. Ми можемо реалізувати увесь будинок теплою підлогою без єдиного радіатора. Це абсолютно реально, коли будинок добре утеплений. Більше того – це вже норма для сучасного будинку на сьогоднішній день, плюс, це комфортно та економічно.
  • Торгові приміщення, офіси, склади. Суттєва перевага теплої підлоги у даних типах приміщень – основний підігрів повітря здійснюється у зоні перебування людей. У випадку з радіаторами – тепло підіймається угору. З теплою підлогою – немає необхідності підтримувати  температуру під стелею. Вигода полягає у опаленні тільки декількох метрів приміщення. Чим вище градієнт температури у такому приміщенні, тим нижче кімнатна температура у цьому ж приміщенні. І тим нижчі будуть затрати на опалення приміщення  у цілому.
  • Система антиобмерзання доріжок, під’їздів, злітних смуг, технологічних ділянок, логістичних центрів.

ПЕРЕВАГИ ВОДЯНОЇ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Низькотемпературне опалення

теплый пол в ванной комнате

Технологія водяної підлоги передбачає наявність низькотемпературного режиму експлуатації ( у середньому 30 градусів).  У даній системі температура теплоносія сягає максимум 45 градусів подачі у трубу теплої підлоги, при цьому завдяки внутрішній площі поверхні, що нагрівається, забезпечується  найефективніший обігрів повітря у приміщенні. Тепла підлога у комбінації з тепловим насосом забезпечують зменшення експлуатаційних затрат у порівнянні з традиційними опалювальними системами приблизно на 85%. З тепловим насосом останньої інверторної моделі Thermia Atlas можна досягнути середньорічного коефіцієнта  ефективності SCOP 6,15! На кожний кіловат на годину електроенергії на годину Ви отримуєте 6,15 кВт*г теплової енергії у систему опалення.

Радіатори чи водяна тепла підлога ?

Традиційні радіатори нагрівають повітря нерівномірно. Тепло підіймається угору до стелі, тим самим утруднюючи дихання, а підлога залишається прохолодною. Тепла підлога – це технологія, яка забезпечує комфортну та здорову атмосферу у будинку при невисоких затратах. Завдяки  такій системі рівень вологості завжди знаходиться у межах норми, нагрівання здійснюється  рівномірно  і не викликає дискомфорту. Затрати на опалення значно знижуються завдяки тому, що достатньо лише прогріти зону перебування людини і комфортний мікроклімат у приміщенні буде Вам гарантовано.

Переваги теплої підлоги:

  • Підвищений комфорт у Вашому будинку.
  • Відсутність у кімнаті потоку гарячого повітря з пилом.
  • Відсутність радіаторів забезпечує більш вільний простір у приміщенні.
  • Підвищена ефективність разом з тепловим насосом.
  • Рівномірний вертикальний розподіл температури, що фізіологічно комфортніший для людини.
  • Економічність, завдяки опаленню тільки житлового об’єму повітря на рівні 0-2 метрів

ПРОЕКТУВАННЯ ВОДЯНОЇ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

Водяна тепла підлога під бетонну стяжку

проектирования теплого пола

Перше і найголовніше – це проектування системи. На основі архітектурних рішень здійснюється проект водяної теплої підлоги. Робляться розрахунки збірних колекторів, довжини контуру, крок укладки.

Розподіл стяжки на ділянки полягає у розподілі стяжки на окремі плити. Цей етап важливий, оскільки без розподілу температурні розширення стяжки здатні призводити до серйозних тріщин. Сторона такої зони не повинна перевищувати 8 погонних метрів. Що стосується співвідношення сторін, то оптимально не більше 1:2. У кінцевому результаті ми отримуємо «плаваючу підлогу», кожна зона якої незалежна і  зіштовхується з іншими зонами і стінами лише через спеціальний демпфер.

Технологія, відповідно до якої здійснюється монтаж теплої підлоги залежить від того, з я яким покриттям підлоги мати справу. Можливе застосування  настильна ( водяна тепла підлога під дерево), чи будь-яка інша система стяжки з бетону ( сухий чи мокрий метод).

МОНТАЖ ТРУБИ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

водяной теплый пол

Укладка контурів опалення здійснюється методом прокладання стояків, магістралей, монтуються шкафи з розподілювальними  колекторами. На наступному етапі здійснюється укладка  теплоізоляційного шару. Як правило, це вже готові мати з пінополістеролу, які у народі мають назву «Стіродур».  На підлогу, яка суміжна із ґрунтом чи неопалювальним підвалом, застосовується товщина 10 см, у інших варіантах 5 см. Інколи допускається зменшення шару за умови компенсації теплоізоляції іншими ізоляторами у несучих конструкціях. По периметру приміщення також  укладається шар  теплоізоляції і необхідно прокладати демпферну стрічку, яка компенсує теплове розширення бетону.

Далі можна переходити до укладки труб. Ми рекомендуємо німецьку трубу TECE із шитого поліетилену. Величина відстані установки труб залежить  від обраного  на початку проектного рішення. Схема прокладання може бути найрізноманітнішою. Кріплення труб до пінополістеролу здійснюється за допомогою такерних скоб. У деяких випадках застосовується спеціальна  Ш-образна шина для кріплення труби.

На ділянках, де можливі компенсаційні шви з ціллю захисту труб, застосовується гофрована труба. Підвід до гребінки  ізолюється  трубною ізоляцією, так як дані ділянки труби «неробочі». Величина відстані укладки труб може бути у межах від 100 до 250 міліметрів. Якщо установка теплої підлоги виконана правильно, то по довжині стопи перепад температур не буде складати більше 1 градуса. Відстань більше 250 мм укладки може викликати ефект температурних смуг під ногами, такий варіант укладки використовують у нежилих приміщеннях.

Не варто прокладати петлі, які за своєю протяжністю більше 120 метрів. Якщо площа приміщення досить велика, то оптимальним рішенням вважається використання декількох контурів, які приєднуються до розподілювального колектору. У порівнянні з електричною теплою підлогою, водяна тепла підлога не передбачає потребу ураховувати майбутнє розташування меблів.

ГІДРАВЛІЧНІ ТЕСТИ

Заливка стяжки підлоги

Дана стадія являє собою випробування на герметичність трубопроводів, які використовуються. Після монтажу важливо виконати гідравлічне випробування. Взимку допускається випробування системи повітрям за допомогою повітряного компресора. Необхідно впевнитися у тому, що труби не були пошкоджені під час монтажу стяжки. Систему під таким тиском необхідно залишати аж до завершення усіх робіт. Зверніть увагу на те, що систему теплої підлоги не можна включати до остаточного висихання розчину. Повністю цементна стяжка висихає за 20-30 днів. Виключанням є застосування режиму сушки стяжки через 5-7 днів, котрий є у автоматиці теплових насосів Thermia Atec і Thermia Mega. Даний режим передбачає плавне підвищення температури.

У подальшому на стяжку вкладається чистове покриття. Якщо застосовується килимове покриття чи паркет, то необхідно уважно вивчати їх технічні параметри ще на етапі проектування теплої підлоги і враховувати їх коефіцієнти теплопередачі кожного конкретного приміщення. Можна застосовувати систему теплої підлоги навіть під паркет чи паркетну дошку. Для дерев’яного покриття бажано застосовувати саме ту модель паркету чи дошки, яка підходить для використання з тепло підлогою. Зазвичай у кожного виробника у лінійці є відповідна модель

МІФИ ПРО ТЕПЛУ ПІДЛОГУ

Існують різноманітні міфи про систему теплої підлоги в мережі Інтернет, з якими зіштовхується майже кожний замовник.

«Система теплої підлоги не справляється з опаленням, все рівно потрібні радіатори» чи «тепла підлога потрібна тільки для комфорту і все рівно потрібні радіатори». При сучасних  технологіях будівництва (ефективні утеплювачі, енергозберігаючі вікна, вентиляція)  тепловтрати будинку зазвичай у середньому становлять до 40-50 Ватт\м2 опалювального метражу при -22 градусах зовнішнього повітря. Тепла підлога у більшості випадків може забезпечити до 70-80 Ватт теплозніму   з метра квадратного. Тобто забезпечити з запасом покриття теплом навіть при -22 на вулиці за вікном. Існують приміщення, у яких даної системи не вистачає, ал це скоріше виключення, ніж правило. Правильне проектування вирішує цю задачу.

«Теплу підлогу не можна робити у спальні». Існує думка, що ніби виникає «перегрів голови». Максимальна температура поверхні водяної теплої підлоги для житлових приміщень складає 26 градусів, відповідно до нормативів. Для нежитлових приміщень з тимчасовим перебуванням (санітарні вузли, басейни) допускається до 29 градусів. Навіть при великому бажанні неможливо «перегріти» повітря чи меблі у приміщенні.  Просто варто встановити у спальні комфортну температуру для сну, яка складає 18-20 градусів.

«Неможна розташовувати систему теплої підлоги під  меблями, вона зіпсується». Цей міф ще існує з часів, коли на ринку була представлена лише електрична тепла підлога, котра сильно розігрівалася і її застосовування було можливим лише під плитку. Повертаючись до аргументу  температури  поверхні теплої підлоги, то вона складає 26-27 градусів максимально у найхолодніший день зими. Чи можуть зіпсуватися меблі від 27 градусів? Відповідь очевидна.

«Тепла підлога здіймає пил більше, ніж радіатори».  Для того щоб відповісти на це питання, варто зрозуміти, як йде циркуляція гарячого повітря (30-40 градусів) від радіаторів. Тепле повітря від радіаторів йде угору, а потім повітря холоне і «підтягується під радіатор». І відразу стає зрозумілим, від чого циркуляція пилу більша: від радіатора, чи теплої підлоги.